Krynicka plaża bezsprzecznie należy do najpiękniejszych kąpielisk morskich w Polsce, a być może i na całym wybrzeżu Bałtyku. Dzięki położeniu nad zatoką, a nie otwartym morzem, wymiana wód następuje wolniej i co za tym idzie – temperatura wody jest wyższa. Piaszczyste, łagodnie obniżające się dno morskie stwarza optymalne warunki do kąpieli, a fale morskie dodatkowo uatrakcyjniają wypoczynek. Kąpielisko jest doskonale zagospodarowane – znajdziemy tu przebieralnie, atrakcje w postaci zjeżdżalni, a także wybierzemy się na obiad do okolicznych knajpek czy smażalni ryb.

Niezwykła lokalizacja Krynicy – na wąskim skrawku lądu jakim jest Mierzeja Wiślana, sprawia, że znajdziemy tu wiele punktów widokowych, które warto odwiedzić.

Niewątpliwie najważniejszym z nich jest Wielbłądzi Grzbiet, potocznie zwany Wielbłądzim Garbem, czyli najwyższa w całej Europie stała wydma o wysokości 49,5 m n.p.m., znajdująca się na północno-wschodnim krańcu Krynicy. Jest to jedyne miejsce na Mierzei Wiślanej, z którego jednocześnie zobaczymy Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany, na którego horyzoncie da się dostrzecWzgórza Wysoczyzny Elbląskiej. Niedawno na wzniesieniu powstała wieża widokowa ze schodkami i balustradami ułatwiającymi bezpieczne poruszanie, co ułatwia podziwianie malowniczego krajobrazu. W tej okolicy, warto również wykupić kwatery w Krynicy morskiej, ale przy jego wybieraniu – radzę spojrzeć na ranking noclegów.

Będąc w Krynicy powinniśmy także wybrać się do miejsca zwanego Skarpą – znajduje się ono około 9 km za miastem, w kierunku Piasków, po stronie Zalewu Wiślanego. Odnajdziemy tu nie tylko doskonały punkt widokowy na Zalew oraz Wysoczyznę Elbląską, ale będziemy mogli także podziwiać niszczycielskie siły natury – Skarpa nieustannie jest podmywana przez wody Zalewu, które co roku zabierają ze sobą kawałek lądu.